در قاموس اسلام ناب شیعه: نوروز و امامت و مهدی اصل!!! و نبوت و پیامبران اولولعزم طفیلی مهدی هستند!!!

قرنهاست که ازداج اجباری عید نوروز و عید غدیر و عید ظهور! پیوند مصلحتی خورده است ، پس ملت عزیز و خونگرم ایران زمین! سلام و صد سلام بر شما عزیزان و سروران و بزرگواران به مناسبت تولد بهار و بیداری طبیعت و شکفتن  غنچه و گل و شکوفه و روییدن سبزه و چمن و خداحافظی با فصل زمستان و سرما و یخبندان و خواب طبیعت.

پس خداوند منان را سپاس فراوان که این همه نعمت آفرید و ما بندگان ناسپاسش را غرق در اقیانوس رحمت و محبت و نعمتهای بیکران خویش گردانید .

عزیزان و سروران گرامی ! آنچه بنده از آن به تولد بهار و بیداری طبیعت تعبیر نمودم که غالبا در کشورهای و مناطق چهار فصلی مرسوم است و هیچ ربطی به دین و آئین ندارد ؛ همین مناسبت در نزد بعضی ادیان و مذاهب منتسب به اسلام  به عید نوروز تعبیر می شود .

بویژه هموطنان مجوس یا آتش پرست ما از آن به عنوان یک عید دینی یاد می کنند و آئین های مرتبطی همچون چهارشنبه سوری و سیزده بدر را که اینک بدر شد را لازمۀ آن می دانند.

اما از آنجایی که دین اسلام به سایر ادیان و مذاهب احترام می گذارد ما مسلمانان نیز به عقیده و باور هموطنان مجوسی خود احترام می گذاریم و در همین حال که به تولد بهار و بیداری طبیعت که یاد آور رستاخیز و قیامت حقیقی ما انسانهاست به دیده به دیدۀ عبرت و سپس شکر پروردگار می نگریم و از نعمتها و زیبایی های این فصل قشنگ استفاده می کنیم مواظب هستیم که شکل عید رسمی و عبادت و پرستش و مشابهت به غیر مسلمانان اختیار نکند.

ما در اسلام دو عید داریم که هر دو شکرانه دو عبادت بزرگ است عید فطر یا عید رمضان که به شکرانه یک ماه روزه و نماز تراویح و تلاوت قرآن کریم سنت قرار داده شده و عید اضحی یا قربانی که به مناسبت فریضه بزرگ حج سنت گذاشته شده است , غیر از این روز جمعه نیز برای ما به مناسبت نماز جمعه عید است .

بنابراین امت اسلامی در سراسر جهان از عرب تا عجم جز این دو عید مذکور عید دیگری ندارند, و ملتهای مختلف آسیایی اعم از ایران و تاجیکستان  و افغانستان وبخشهای مختلفی از بعضی ملتهای دیگر بالاخص ملت عزیز کرد در چهار کشور ایران و عراق و سوریه و ترکیه که این مناسبت زیبا را جشن می گیرند در واقع تجلیل از بهار و طبیعت و پذیرایی از گل وغنچه و شکوفه است و نه از یک عید دینی .

اما شگفت انگیز است که بعضی تئوریسین های مذهب شیعه اثنا عشری که به گمان خودشان به زور خواسته اند بین اسلام و تشیع صفوی سرشار از خرافات که در متون روایی شان به نام روافض شناخته می شوند پیوند ایجاد کنند آنقدر غلو و افراط کرده اند که حتی ناصر خسرو را نیز کشان کشان به سوی بهشت برده اند!! و نوروز را نه تنها عید که بزرگترین عید ساخته و پرداخته و بی ریخت کرده اند .

احادیث متواتر ساختند ! حتی روزه و نماز مخصوص برای روز نوروز اختراع کردند ! ریشه آنرا به روز الست و گرفتن پیمان ولایت برای امامان معصوم رساندند! سپس آنرا مصادف با روز به اصطلاح غدیر قرار دادند! و بعدش هم روز ظهور امام زمان!.

البته هیچ جای شگفتی نیست! خیلی هم طبیعی است ! چون سوژه سازان و دروغ پردازانی که که زبان و قلم خویش را وقف ساختن و پرداختن دروغ کرده بودند طبق برنامه مکلف بودند بنا بر نیاز مذهب و خواست سکانداران مذهب هر جوری که لازم می بود برایش دروغ می ساختند و می بافتند و پرواز می دادند!.

برای هر موضوعی که شما تصور کنید در کتب روایی شیعه حدیث وجود دارد و تا دلتان بخواهد متنوع و آرایش شده ! تنها چیزی که در این روایتهای منسوب به اهل بیت پیامبر علیهم السلام یافت نمی شود شناخت حقیقی آن بزرگواران و صداقت و حلاوت سخنان آنان است دیگر بقول معروف از شیر مرغ تا جان آدم هر چه دلتان بخواهد در اینگونه روایات یافت می شود.

مثلا در روایتهایی که قرار است نوروز باستان را با شاخ و برگش با اسلام ناب و تشیع اهل بیت پیوند داده شود در روز نوروز همان روز غدیر است و روز نهروان و روز ظهور قائم آل محمد است ! و هیچ نوروزی نیست مگر آنکه ما در آن انتظار فرج را داریم , برای اینکه نوروز از ایام ماست ؛ که ایرانیان آن را حفظ کرده اند! و شما عربها آنرا ضایع کرده اید ! …. و آن اولین روز از سال ایرانیان است . عوالی الئالی ج3/41 بحار الانوار 56/116 وسائل الشیعه ج5/288 .

(لانه من ایامنا وایام شیعتنا)  بحار56/91 (نوروز روز ما وشیعیان ماست) .

براستی اگر انسان به دور از واقعیتهای علمی و تاریخی صرفا بر اساس دروغهای سوژه سازان و دروغ پردازان بر شخصیتهای اهل بیت علیهم السلام نگاه کند قطعا نسبت به آن بزرگواران بد بین خواهد شد اما خدا را شکر که ما شناخت و ارادت خود را به اهل بیت بر اساس واقعیتها بنا کرده ایم و آنان را علما و بزرگواران پرهیزگاری می دانیم که جان و مال و فرزندان خود را فدای اسلام نمودند و قطعا و یقینا مطمئن هستیم که تمام این دروغها ساخته و پرداخته دست دشمنان اسلام است که برای بدنام کردن آنان سرهم کرده و پرواز داده اند .

اما آنچه بسیار خطرناک است این است که که تمام پیامبران شأن و منزلت اولوالعزمی خود را به طفیل مهدی موهوم بدست آوردند!!!

سپس از پيامبران پيمان گرفت و فرمود: «مگر من پروردگار شما نيستم؟ و اين محمد صلي‏الله‏عليه‏و‏آله رسول من نيست و اين اميرمؤمنان علي عليه‏السلام نمي‏باشد؟ گفتند: چرا. پس نبوت آنها پابرجا شد و از پيغمبران اولوالعزم پيمان گرفت كه من پروردگار شمايم و محمد رسولم و علي امير مؤمنان و اوصيا بعد از او واليان امر من و خزانه‏داران علم من هستند و اين كه مهدي كسي است كه به وسيله او دينم را نصرت دهم و دولتم را آشكار كنم و از دشمنانم انتقام گيرم و به وسيله او خواهي نخواهي عبادت شوم. گفتند: پروردگارا اقرار كرديم و گواهي داديم.

اصول كافي ج2 ص 12

پس مقام اولوالعزمي براي آن پنج تن (نوح، ابراهيم، موسي، عيسي و محمد صلي‏الله‏عليه‏و‏آله ) از جهت مهدي عليه‏السلام ثابت شد. در حديث است كه اول كسي كه به آتش درآمد و بله گفت، محمد صلي‏الله‏عليه‏و‏آله بود. سپس پيغمبران اولوالعزم و اوصياء و پيروانشان از پي او درآمدند و گويند همين سبب برتري محمد صلي‏الله‏عليه‏و‏آله بر ساير پيامبران است.

اصول كافي ج2 ص 12

نگاهي عميق به عيد نوروز (3)   علي نجفي

فصلنامه مکتب اسلام، شماره 3 ( سال 80)، نجفی، علی؛

www.hawzah.net/per/magazine/mi/8003/MI00311.ASP

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=19667&ParentID=0&BookID=61781&PageIndex=0&NavigateMode=&Content=

آیا عقلای شیعه به این مسائل خطرناك توجه دارند؟!  اينها كه تازه نوشته و تبليغ مي شود تأويلات باطل و كلك بازي و حقه بازي هاي معروفي كه معمولا بكار مي برند كه اين روايات ضعيف است كاربرد ندارد چون این مطلب همين اواخر (بهار 80) نوشته شده و از سايت «حوزه» ارگان رسمی حوزه علمیۀ قم منتشر شده است!!! پس عقل و هوش عقلا و هوشمندان و دانشگاهیان و حوزوی های عاقل و حق گرا و محققان و پژوهشگران عاشق اسلام و اهل بیت کجاست؟!!! اگر اسلام ناب و تشیع اهل بیت همین است پس تسلیت عرض می کنم.

والسلام علی من اتبع الهدی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: