چرا شما پنجاه میلیون تومان جایزه نگیرید؟!

سنی نیوز: ملت عزیز و گرامی! سروران و بزرگواران! فارسی زبانهای ارجمند! در هر جای این جهان بزرگ که هستید! خدمت یکایک شما سلام عرض می کنم و برای همه شما آرزوی توفیق و سلامتی دارم.

تقریبا دو ماه پیش در برنامه «حقایق پنهان تاریخ» از شبکه جهانی نور جایزه ای را اعلان کردم که مبلغ آن ابتدا ده میلیون و سپس پنجاه میلیون (000/000/50) تومان شد!!!.

بنده در تاریخ زندگی خودم هیچگاه پنجاه میلیون كه هيچ حتی 50 هزار تومان هم سخاوت نکرده ام! علت و انگیزه اين سخاوت پنجاه میلیونی از شبکه جهانی نور  فکر نمی کنید ریسک بزرگی باشد؟!.

شاید هم احتمال داده باشید که احساساتی شده ام و موج عواطف و احساسات مرا وادار به این تاوان بزرگ کرده است؟!

یا ممکن است تصور کنید شیرفلکه نفت کشور خودمان یا کشور دیگری در اختیارم قرار گرفته است؟!

یا تصور می کنید وهابیان درهای خزانه را به رویم گشوده اند تا از  بعضي ها رو کم کنم؟

اینها و بسیاری احتمالات دیگر ممکن است شما را درباره این ریسک بزرگ و اقدام شگفت انگیز من به تفکر و اندیشه واداشته باشد.

بویژه وقتی اصل موضوع را ملاحظه کنید و مطلبی که به خاطر آن حاضر شدم خود را بیش از گذشته مقروض کنم تعجب و شگفتی شما بیشتر خواهد شد.

اما يقين و باور كامل داشته باشيد كه هدفي جز رضايت خداوند و خوشنودي او تعالي ندارم و به الله يگانه و يكتا سوگند جز یک تصمیم شخصی و اعتماد به عقیده راستین  خودم  باور و يقين كامل بر بطلان عقيده بي ريشه امامت و تلاش جدي براي رسيدن به وحدت واقعي امت اسلامي هيچ سبب و انگیزه دیگری مرا به این تصمیم وادار نکرده است.

از یک سوی برادران (و خواهران!) شیعه اثناعشری امامی با قاطعیت تمام به تعبیر عامیانه تر هر دو پایشان را در یک کفش کرده اند که اِلا بالله امامت ائمه اثناعشر از اولین روزهای بعثت پیامبر گرامی -صلی الله علیه وآله وسلم- به وسیله آن رسول بزرگوار بارها و مکرر اعلان گردیده است ودر قرآن کریم هم خیلی صریح و آشکار بیان شده است و دهها و صدها ادعاي دروغين ديگر و از سوي ديگر همواره بر طبل تو خالی وحدت کاذب می کوبند و به اصطلاح جمع بين متناقضات مي فرمايند.

ما برای اینکه امت اسلامی بیش از این دچار تفرقه و اختلاف نگردند, و هر چه زودتر به وحدت واقعی برسیم و دشمنان اسلام و دشمنان اهل بیت – علیهم السلام- را مأیوس و نا امید کنیم گفتیم برادران شیعه امامی اثنا عشری دلایل این ادعای خودشان را از قرآن کریم بیان فرمایند تا:

خوش بود گر محک تجربه آید به میان

تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد

تا ما همه ی اهل سنت به شمول مذاهب چهارگانه و سلفی ها و وهابی ها  و غیره که حداقل در این مورد با هم همنظر و همفکر و هم عقیده هستیم کنف بشویم و دیگر نتوانیم سر بلند کنیم .

به همین دلیل راه را کوتاه نمودیم و گفتیم هر کس برای اثبات ائمه اثنا عشر یک دلیل صریح از قرآن کریم بیاورد حاضریم پنجاه میلیون تومان سخاوت (یا خسارت) کنیم و خدمت ایشان تقدیم نماییم که توانسته باشيم گامی موثر برای ایجاد وحدت بین امت اسلامی بر داريم . چون با آشکار شدن چنین دلیلی از قرآن کریم هر سنی و یا وهابی که آنرا نپذیرد با او خواهیم جنگید!.

موضوع خیلی ساده و آشکار است چون ما از اصلی به نام امامت یا ولایت سخن می گوییم که برادران شیعه امامی اثناعشری (+خواهران حوزوی!) مدعی هستند که مهمترین رکن و اساسی ترین اصل و پایه اسلام است که تمام پایه ها و اصول دین اسلام نسبت به امامت درجه ثانوی دارند!

و آسمان و زمین و این جهان و بهشت و دوزخ و جن و انس همه برای امامت علی و خاندان گرامی ایشان آفریده شده اند؟! تمامی پیامبران الهی برای  ابلاغ همین امامت مبعوث شده اند ولذا درجه امامت از نبوت بالاتر است! و درجه امامان از پیامبران حتی پیامبران اولوالعزم الهی برتر است! جل الخالق!.

پس طبیعی است که این امر امامت باید به طور صریح و آشکار در قرآن کریم بیان شده باشد! مسائل بسیار ساده و جزئی در قرآن کریم آمده است سفر و شکار و تجارت و داستانهای مختلف و ذکر پشه و مگس و سگ و الاغ و گاو و خوک و قورباغه و شتر و فیل و مسائلی همچون وضو و تیمم و حیض و نفاس و ازدواج و غیره در قرآن کریم آمده است !.

چگونه ممکن است که چیزی جزو اصول دین باشد بلکه مهمترین اصل دین باشد و از نبوت بالاتر باشد و حامل این منصب الهی از تمام پیامبران الهی افضل و برتر باشد اما حتی یک آیه هم در قرآن کریم در اثبات آن نیامده باشد؟!.

ما که ندیدیم! منتظریم برادران اثناعشری از علوم تخصصی خود پرده بردارند و امت اسلامی را مستفید فرمایند! چون پنجاه میلیون  تومان خدای نکرده قرار است از جیب این بنده ی ناچیز فقیر الي الله متعال برود! لذا مجبور بودیم شروطش را کمی سخت کنیم و گرنه همان روز اول باخته بودیم! نه خیلی سخت اما کمی جدی (منهای شوخی!):

و آن اینکه سخن ما از اشاره و کنایه و شأن نزول و اقوال علمای شیعه و سنی نیست همه اینها قبول و سر چشم! اما برای پرداخت پنجاه میلیون تومان فقط یک دلیل صریح از قرآن می خواهیم که بعدش بتوانیم جلو سنی ها و وهابی ها پاشیم و بگوییم اختلاف بس است در برابر قرآن باید تسلیم بود!.

شنیده شده که در بعضی شبکه های ماهواره ای و سایت های انترنتی پس از اعلان ما,  بعضی دلسوزان مذهب شیعه اثنی عشری زحمت کشیده و وقت گذاشته و در صدد پاسخ گویی بر آمده و چون نیازی به پنجاه میلیون ما نداشته اند لذا اسم نبرده اند اما غیر مستقیم به شدت عرق ریخته و زحمت کشیده و برای امامت ائمه اثناعشر از قرآن کریم دلیل آورده اند!.

از آیات عظام گرفته تا حجج اسلام و مدیران شبکه ها و سخنوران و واعظان و مداحان و غیره لطف کرده اظهار نظر فرموده اند, کار بسیار مبارکی است , و حتی بعضی فرموده اند که دلایل این موضوع در قرآن بیشمار است مخاطب بفرماید چند دلیل لازم دارد تا اینکه ما طبق درخواست مخاطب عزيز دلیل عرض کنیم!! از یکی تا صدتا تا هزار تا آیه از قرآن بیاوریم و نشان دهیم که امامت در قرآن ثابت است!.

ما زحمت همه را کم کردیم و راه را کوتاه و کار را مختصر , هیچ چیز دیگر نمی خواهیم فقط یک آیه صریح که ائمه دوازده گانه یا فقط خود حضرت علی –رضی الله عنه- و امامت ایشان را صریح وآشکار و با الفاظ معروف و شناخته شده معرفی کند, همانطوری که درباره ی سایر احکام و مسائل و اصول و فروع از اشاره و کنایه و شأن نزول کار نگرفته در باره امامت که اصل الاصول دین است نیز با الفاظ صریح و آشکار و بدون اشاره و کنایه و شأن نزول و اقوال علما آنرا بیان فرموده باشد!!.

ما برای اینکه توجه دوستان به جزئیات معطوف نشود ابتدا فقط از قرآن دلیل خواستیم.

دو هفته پیش شروط جایزه و شرکت در این مسابقه ی تاریخی را آسان کردیم و نهج البلاغه را نیز معرفی کردیم, اینکه دیگر کار مشکلی نیست یک جمله ی صحیح و صریح از علی بن ابی طالب – رضی الله عنه – بیاورید که ایشان فرموده باشد: من خلیفه ی بلافصل رسول الله هستم و فرزندانم بعد از من به ترتیب مورد نظر شما امام هستند .

دقت کنید خیلی آسان است , از این هم آسانتر اینکه از میان صدها هزار حدیث و روایت یک حدیث صحیح و صریح بیاورید که پیامبر گرامی – صلی الله علیه و سلم – فرموده باشند : علی جان تو بعد از من امام و خلیفه و فرزندانت امام و خلیفه و جانشین من هستند .

دو قید بالا فراموش نشوند صحیح و صریح:

صحیح یعنی اینکه از لحاظ سند براساس قواعد علم رجال شیعه, سند حدیث صحیح باشد یعنی در تمام سلسله ی سند هیچ فردی کذاب و ملعون و دروغگو و غیره نباشد .

صریح یعنی اینکه الفاظ مبهم و کنایه و اشاره مثل حدیث غدیر یا انذار و غیره نباشد .

از کتب اهل سنت هم لازم نیست زحمت بکشید وبه دنبال اسطوانه های علمی اهل سنت بگردید چون امامت اصل دین شماست پس آنرا از کتب شیعه ی امامی اثناعشری ثابت کنید.

پس خلاصه می کنم :

از قرآن یک دلیل صریح و از سایر کتب از نهج البلاغه گرفته تا کتب اربعه و ثمانیه و سایر کتابهای خود یک حدیث «صحیح السند» و «صریح اللهجه» بیاورید که علی و فرزندان ایشان را امام معرفی کند و امامت را به عنوان اصلی از اصول دین معرفی نماید .

دلایل مبهم , اشاره , کنایه , شأن نزول , اقوال علما اعم از شیعه و سنی در اثبات اصل دین پذیرفته نمی شود . یا از خود پیامبر گرامی – صلی الله علیه وآله وسلم – و یا از امامان دوازده گانه ی شما باشد .

فعلا با اجازه می روم که پنجاه میلیون را آماده کنم .

Advertisements

5 پاسخ to “چرا شما پنجاه میلیون تومان جایزه نگیرید؟!”

 1. بینا Says:

  سلام علیکم

  خب استاد عزیز چرا کارت رو سخت میکنی ؟
  مطلبیکه پیامبر طبق روایت اهل سنت در مورد علی و فرزندانش ذکر کرده که دیگر نیاز نبوده که علی بگوید.

  حتما میگوئید چرا نیاز نبوده علی بگوید ؟
  (آل عمران/32) – (آل عمران/132) – (المائدة/92) – (الأنفال/1)
  (الأنفال/20) – (الأنفال/46) – (النور/54) – (النور/56) – (محمد/33)
  (المجادلة/13) – (التغابن/12)
  11 سوره قبل خداوند به مسلمانان توصیه کرده که از خدا و رسولش اطاعت کنید
  و در سوره دوازدهم (النساء/59) فرموده از خدا و رسولش و
  اولوالامرتان اطاعت کنید و…

  وقتی 12 بار فرموده خدا را نشنیده میگیرید و سخن پیامبر را به نقل از خودتان در مورد امامت علی بعد از پیامبر منکر میشوید علی چکار کند؟
  شما سخن علی را قبول میکردید؟
  ابن تیمیه میگوید علی چون گفته خلافت حق من بوده جاه طلب بوده خب استاد اگر بگوید فرزندانش که معاویه منکر رسول خدا که شد منکر خدا هم میشد شما هم که قبول نمیکردید.
  این ول خرجیها رو نکن به جوانان تسن کمک کن ازدواج کنند.
  یاحق

  • علی Says:

   لطفا چنانچه پاسخی ندارید با مطالب بیهوده و بی ربط وقت ما را تلف نکنید، شما ظاهرا در باغ نیستی و یا خود را به خواب زده اید، چطور نباید علی به آیاتی بدین مهمی اشاره کند؟ و چطور نباید از حق الهی خود و از دین و از اصلی بدین مهمی دفاع کند؟ پس وظیفه امام چیست؟ سخن امام نزد شما حجت است و با بیان مطالب لااقل برای مردم اتمام حجت می شد تا در آخرت بهانه ای نداشته باشند و همینطور برای ما در عصر حاضر، پس دلایل شما بی پایه و اساس است و لطفا با بزرگتر خودتان بیایید

 2. بینا Says:

  این باوری که دارید جناب حیدری خیلی سست است دلیلش را به شما میگویم تا خودتان کمی به سستی این باور تفکر کنید.

  در طول تاریخ خلقت ما 5 پیامبر صاحب شریعت را میشناسیم که
  آمدند و ادیانی را به مردم با کتابی راهنما عرضه کردند و پس از
  آنها پیامبران دیگری آمدند و دین پیامبر صاحب شریعت آن دوران را
  تبلیغ نمودند.
  امام تفاوت بین آخرین فرستاده خدا محمد بنی صلی الله با دیگر پیامبران
  در این بود که آنها پیامبران مبلغ شریعت را داشتند ولی پیامبر خاتم بدلیل ختم رسالت پیامبر مابعدی نداشت.
  جناب تیجانی عالم سنی ای که شیعه شده با تمام این مطالبیکه شیعه ها میگویند مطالب طرح شده اشان را قابل اثبات نمیدانست تا اینکه روزی درب مغازه دوستش هنگام نماز ظهر نشسته بود که دوستش به شاگرد مغازه میگوید اینجا مواظب مغازه باش تا من بروم و نماز بخوانم جناب تیجانی میگوید من فکر کردم دیدم یک بغال مغازه اش را بدون محافظ رها نمیکند خداوند بندگانش و شریعت پیامبرش را چطور بدون سرپرست رها میکند؟
  حال شما به من بگوئید چطور خداوند اعلام ختم رسالت میکند بدون اینکه بعد پیامبر خاتم اولی الامری را تعئین ننماید؟ آیا سطح درک و شعور معنوی انسانها بالاتر رفته بود که خودشان بفهمند اولوالامرشان که قرار است حافظ طریقت نبوی است و خیانت نمیکند کیست ؟

  موضوع سر پذیرفتن و رد بعضی مطالب دینی است و نه حتی تغئیر مذهب.
  مهم این است انسان امکان این را داشته باشد که کلام صحیح و غیر منحرف را بشنود و این حق یک مسلمان است که یک کلام هدایت شونده صحیح را بشنود .

  یاحق

  • علی Says:

   اگر دقت کرده باشید حتی حیوانات نیز تا مدتی معین ، سرپرستی نوزادان خویش را بر عهده می گیرند و زمان آنکه برسد خود آن نوزاد می بایست مستقل عمل کند تا بتواند به زندگی خویش ادامه دهد و آیا خداوند می خواسته گوسفند تربیت کند و یا به قول شما امت بدون شبان گمراه خواهد شد؟ مگر نباید خود این مردم قادر به اجرای دستورات الهی باشند و آیا تا ابد می بایستی شخصی بالای سر ایشان حضور داشته باشد؟ دوست گرامی هر کس هدایت شود به نفع خودش بوده و هر کس گمراهی را انتخاب کند به ضرر خودش کار کرده و البته این موارد در قرآن بیان شده و حتی آمده که با اسلام آوردن خود منت نگذارید. بعد از اکمال دین در قرآن، دیگر اینکه امت اسلامی بخواهند گمراه شوند، به خدا و رسولش ربطی نداشته و ایشان تنها راه نجات را نشان داده و آنرا ابلاغ کرده اند و اما در مورد آن مغازه داری که مغازه اش را بدون سرپرست رها نمی کند، باید گفت چنانچه شما مانند پیامبر(ص) در طی 23 سال، امتی نمونه و پرهیزکار را تربیت کرده باشید بطور حتم در چنین امتی نیازی به جانشین نیست و شخص مغازه دار نیز در چنین جایی مغازه خود را بدون سرپرست رها می کند و می رود به دنبال نماز و کار خودش(همچون شهرهای مکه و مدینه که حتما خودتان به هنگام سفر بدانجا این مسئله را ملاحظه کرده اید) ولی چنانچه شما در کشوری مغازه دارید که امتی منحرف و دزد و مشرک وجود دارند، در اینصورت یک جانشین که چه عرض کنم، حتی باید دو جانشین برای محافظت از آن مغازه بگذارید تا شاید از دست دزدان در امان بماند!!!(کار پاکان را قیاس از خود مگیر ، گرچه باشد در نوشتن شیر، شیر)

   • داود Says:

    تا به حال از خود در مورد وصیتنامه پیامبر پرسیدی یا اینکه فکر کردی که چرا خداوند اینهمه انسان را به تعقل امر کرده؟ اگر ایه منزلت را دلیل بر برتری علی نسبت به دیگر خلفا نمیدانی بگو دلیل بیانش چه بوده؟
    راستی شما که 23 سال پیامبری رسول الله را ختم هدایت میدانید چرا به اجماع خلیفه ای برگزیدید با گفتهایتان تناقض دارد.


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: