وحدت به سبک اربابان اهل سنت!!!

یکی از بزرگترین چالشها بر سر راه امت اسلامی تفرقه و اختلاف است، اما چالش بزرگتر این است که کسانی که تمام زندگی خود را وقف تفرقه اندازی و اختلاف پراکنی درمیان امت اسلامی کرده اند پرچم دار وحدت و اتحاد امت باشند!.

طی سه دهه اخیر انقلاب ایران، که ابتدا مدعی اسلامی بودن آن بودند و بزودی روشن شد که نه تنها اسلامی نیست که شیعی بودن آن نیز از دید شیعیان میانه رو ومعتدل محل تردید است! و متأسفانه نسخۀ پیشرفته ای از حکومت صفویهای متعصب است، اینکه عرض می کنم پیشرفته به دلیل اینکه صفوی های قرن دهم با کمال شجاعت آنچه بودند با همان هویت و چهرۀ اصلی خود ظاهر شدند و تمام پیامدهای آنرا نیز پذیرفتند.

اما صفویهای معاصر متأسفانه در پشت پرده تقیه و با ماسک وحدت خواهی و اسلام ناب انواع و اقسام مکر و حیله را برای گمراه کردن مسلمانان و ایجاد تفرقه و اختلاف و کینه و دشمنی در میان امت اسلامی و گمراه کردن و به انحراف کشاندن جوانان اهل سنت بکار می برند و در نهایت طلبکار هم هستند و با انواع دروغ و تهمت و افتراء بر اهل سنت و مظلوم نمایی می خواهند عامل تبه کاری های خود را اهل سنت معرفی کنند. واقعا که جای بسی شگفتی است!.

این مذهب صفوی معاصر دلسوختگان و مبلغان و دعوتگران زیادی دارد که هرکدام در جایگاهی و نقشی متفاوت مشغول ایفای وظیفه هستند یکی «تسخیری» صفت یکی «دانشمند» صفت یکی «قزوینی» صفت یکی «قرائتی» صفت یکی «ازغدی» صفت و هلم جرا اما هدف اصلی یکی است و آن گمراه کردن و منحرف نمودن اهل سنت بویژه نخبگان به شیوه های متفاوت است.

شگفتی ما از مکاری و حیله گری اینها نیست که انجام وظیفه نموده و به مذهب و عقیده ای که معتقدند خدمت می کنند! آنچه مایۀ شگفتی و حیرت است سادگی و بی احساسی و غفلت و تجاهل و احیانا جهل بعضی اهل سنت است بویژه بعضی کسانی که به عنوان عالم اهل سنت در جامعه مطرح هستند؟! علت این مردگی احساس و غفلت و تجاهل برای جامعة اهل سنت ما روشن نیست.

مثلا کسی که 15 سال است مسئولیت به اصطلاح واحد اهل سنت بعثۀ مقام معظم رهبری! در حج را به عهده دارد یکی از تفرقه انگیزترین و خطرناک ترین چهرها بر ضد اهل سنت و وحدت امت اسلامی است!! اما متأسفانه نه تنها هیچگونه اعتراضی به وجود چنین فردی در این پست حساس نمی شود! که با ایشان همکاری و همیاری نیز انجام می گیرد!!.

برای اطلاع بیشتر اهل سنت شما را با چهره واقعی این مدعی وحدت و أخوت آشنا می کنیم «حجت الإسلام و المسلمین دکتر حسن زمانی رئیس مرکز تحقیقات قرآن کریم المهدی» خود را اینگونه معرفی می کند:

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن زمانی

مرکز تحقیقات قرآن کریم المهدی

زندگينامه:

پس از تحصيلات ابتدائي از سال 1349 هجري شمسي تحصيلات حوزوي را در شهرستان حيدريه آغاز كردم و 4 سال در حوزه علميه هراتي تحصيل كردم.

سال 53 وارد حوزه علميه قم شدم…. ونزديك 15 سال گذراندم……. سپس……  كارشناسي ارشد ……… و سال 80 دوره آموزشي (دكتراي علوم قرآن و حديث را) با معدل 78/18 به پايان رساندم.

در آن سال عضو هيئت علمي گروه علمي قرآن و حديث مركز جهاني علوم اسلامي قم شده و تا كنون به تدريس براي طلاب غير ايراني مشغولم.(با اختصار).

اینک کارنامۀ سیاه تفرقه افکنی و حیله گری و تناقضات آشکار این مدعی کاذب وحدت را با هم مرور می کنیم.

مروری بر شاهکارهای این اسوۀ کاذب وحدت!

با توجه به نوشته خود ایشان:

«از سال 80 عضو هیئت علمی گروه علمی قرآن و حدیث مرکز جهانی علوم اسلامی قم شده و تا کنون برای طلاب غیر ایرانی(!!!!) مشغول تدریس است».

اولا گروه علمی قرآن و حدیث» یک مغلطه و تلبیس است، کسانی که از تمام قرآن جز با چند آیه  متشابه و از تمام حدیث جز مشتی دروغ و روایات کذب و سرشار از کینه و دشمنی منسوب به ائمه اهل بیت علیهم السلام سر وکار ندارند چگونه مدعی هستند که گروه علمی قرآن و حدیثی وجود دارد و ایشان عضو آن گروه است، ما وجود چنین مسمیاتی را نفی نمی کنیم قطعا چنین اسم و مسماهای بی محتوایی وجود دارد! اما یک وجود غیر واقعی و بدون مصداق. یا دقیقتر بگوییم دام تزویر برای گمراه کردن خودی ها و غیر خودی ها.

ثانیا مرکز جهانی علوم اسلامی قم دام تزویر دیگری است که نام به ظاهر جذاب آن برای فریب دادن افراد غافل و نا آگاه در داخل و خارج جعل شده است. هنر مهم به اصطلاح دکتر و حجت الاسلام حسن زمانی تدریس برای طلاب غیر ایرانی است! به به ! چقدر خوب! بری نهادینه کردن پایه های وحدت و اسلام ناب!!.

طلاب غیر ایرانی «اهل سنت» را که به بهانه های مختلف و متأسفانه با کمک بعضی سنی های اثناعشری! شکار می کنند و به أم القرای اسلام ناب می کشانند و توسط ایشان و امثال ایشان (و کادر 200 نفری به قول آقای قزوینی اساتیدی که مثل ایشان فکر می کنند!!!) شستشوی مغزی داده می شوند و با جعل انواع دروغ و تلبیس و مغلطه و مکر و فریب ذهن و فکر و عقیده آنها را نسبت به اهل سنت و صحابه و عقاید پاک اسلام متزلزل و منحرف می کنند.

که صدها نمونه آن را می توان به عنوان شاهدان زنده و عینی مثال آورد، این است تدریس این مدعی وحدت و دوستانش در مرکز علوم اسلامی قم! و سایر فریبکده هایی که نامهای دهان پرکنی بر روی آن نهاده اند.

از سمت های دیگری که ایشان در سایه حکومت صفوی معاصر افتخار نیل به آن را کسب کرده و زیر عنوان متفرقه ردیف کرده:

1- «معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی»! است که گویا شبیه کنفرانس اسلامی یک مجمع جهانی وجود دارد که در این مجمع تمام کشورهای اسلامی عضویت دارند! و هدف آن تقریب مذاهب اسلامی بر اساس قرآن و سنت به یکدیگر است!! و ایشان از طرف ایران معاون نماینده کشور است! که با اخلاص و صداقت برای نزدیک کردن امت اسلامی به یکدیگر کار و فعالیت می کند!!.

کاش چنین بود مجمع (فریب) مذاهب اسلامی یکی از چندین چتر شیعه گری با ابتکار و بودجه صفویهای معاصر است که در آن با ترفندهای مختلف مسلمانان اهل سنت را به دام این مذهب خرافی گرفتار می کنند که سر انجام اگر نخبگان اهل سنت و به تبع سایر پیروان اهل سنت شیعه اثناعشری نشوند حد اقل سنی اثناعشری بشوند! یا دست کم خاصیت سنی بودن را از دست بدهند! و چیزی از تعهد و پایبندی به سنت و مبانی اعتقادی اهل سنت در آنان باقی نماند!.

2- مسئول شورای علمی مذاهب اسلامی! این چتر دیگری از سری چترهای خنثی سازی عقیده اهل سنت است که در آنچه هفته وحدت می نامند، عده ای از شبه علماء!! و احیانا بعضی بی سوادهایی که صرفا عمامه را بنا بر عرف منطقه شان بر سر دارند!! و بعضی علمای رده پایین  اهل سنت را جهت ذهن سازی و شستشوی مغزی به بهانه بحث علمی دورهم جمع می کنند که با شنواندن مزخرفات بی ریشه خود به آنها و ایجاد شبهه در اذهان آنان ذهن و فکر و عقیده شان را متزلزل کنند و در عین حال برای خودشان آرشیو پیروزی کاذب سر نمایند!!!.

3- رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی مذاهب اسلامی! چقدر خنده دار و مسخره؟! چه الفاظ جذابی.

4- استاد دانشگاه مذاهب اسلامی! یکی دیگر از مراکز شیعی گری و خنثی سازی عقیده که با مزاج خودشان استاد و شاگرد می پذیرند و بر اساس استاندارد ها و قالب های شیعه گری افراد نا آگاه  را به نیت گمراه کردن در آنجا جمع می کنند البته نمونه هایی هم وجود دارد که سحر بر ساحر غلبه می کند اما اینگونه افراد در دراز مدت به گونه دیگری شکار می شوند!.

5- معاونت مذاهب اسلامی و تدریس مرکز جهانی علوم اسلامی! تکراری.

6- مؤسس جامعه الرسول الاکرم صلی الله علیه و آله وسلم ویژه طلاب خارجی اهل سنت و مدیر آن(!!!). این دار الفساد یکی از ثمرات تقریب کذایی و وحدت کاذب و دروغین این داعیان کاذب وحدت است که در گرگان در میان اهل سنت ترکمن و با همکاری بی دریغ یکی دو تا سنی اثناعشری فریب خورده توانسته اند چنین دام تزویری تأسیس کنند که به نام حوزه علمیه اهل سنت و توسط سنی های اثناعشری! طلاب نا آگاهی را از میان اهل سنت ترکمنستان و تاجیکستان به آنجا بکشانند و شستشوی مغزی دهند! ایشان افتخار می کند که مؤسس و مدیر این درالفساد است!

7- مسئول به اصطلاح واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری! (15 سال!) این تمسخر و اهانت دیگری به کل جامعه اهل سنت ایران است که در پرتو عنایات حکومت صفوی معاصر بخشی که به ظاهر و بنابر ادعای خودشان متعلق به اهل سنت است باید مسئولش چنین انسان تفرقه افکن و فریبکاری باشد که در تمام این سالهای به اصطلاح خدمتش در این واحد اهل سنت! کاری که انجام داده و می دهد سوء استفاده از موقیعیت و امکانات این جایگاه برای نشر عقاید خرافی صفوی های معاصر است! خلاصه کار و فعالیت این واحد اهل سنت در بعثه را می توان در 2 مورد خلاصه کرد

 1. جمع کردن حجاج و زوار اهل سنت در بعثه و مقر کاروانها و القاء وساوس و ترویج خرافات در میان آنان.
 2. استفاده ابزاری از وجود بعضی علماء و شخصیتهای اهل سنت که به عنوان مهمان به حج و عمره برده می شوند اما از آنان برای مجاب کردن علماء و شخصیتهای عرب و غیر عرب و  سیاستهای دروغ و وحدت کاذب شیعه و سنی در ایران در ملاقات های خصوصی و عمومی استفاده می شود.
  8- عضو شورای علمی پروهشکده فلسفه و کلام!
  9- عضو شورای مناطق ویژه!! وزارت آموزش و پرورش!!. حتی وزارت آموزش و پرورش هم به تسخیر روافض صفوی های معاصر در آمده که در آن مناطق ویژه ای علامت گذاری کرده اند! این ویژگی از چه بعدی است؟! باید کارشناسان آموزش و پرورش نظر بدهند ما که نفهمیدیم!.
  10- عضو هیئت علمی و مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی!
  11- عضو هیئت تحریریه مجله اندیشه تقریب! چه اندیشه ای القاء خواهند فرمود ایشان؟!
  12- سفرهای تبلیغی! و علمی! به بیش از 15 کشور و سخنرانی و شرکت در برخی کنفرانسهای خارجی: که حتما هم در جهت نهادینه کردن اندیشه تقریب وحدت بوده است!

كتب: ‏

1. طهارت اهل كتاب و مشركان/ انتشارات اسلامي / 1377

2. گفتگوي مذاهب اسلامي (!!!!!!) (عدالت صحابه) (!!!!!!)/ انتشارات اسلامي/1381

3. شيعيان علي (عليه السلام) از نگاه پيامبر(ص)(؟!!!!) / انتشارات اسلامي /81 و چاپ دوم 1385(؟)

4. شگفتيهاي پس از فروپاشي / انتشارات اسلامي/ 1383(؟)

5. تلخيص دروس في الفقه المقارن ( متن درسي سابق) (؟!)

6. مسائل من الفقه المقارن (؟!) (متن درسي) / مركز جهاني علوم اسلامي/78

7. ترجمه قرآن به زبان كردي (نظارت علمي) (؟!!!!) / سازمان تبليغات اسلامي /1417

8. مناسك فقه شافعي و حنفي/(!!!؟) بعثه مقام معظم رهبري /80 (اين جزوه موهن به عقيدة اهل سنت که خالی از ذکر سلام بر حضرات شیخین ابوبکر صدیق و عمر فاروق رضی الله عنهما است!!! به نام دو تن از علمای اهل سنت (مولوی اسحاق مدنی و ماموستا شیخ الاسلام) چاپ شده است!!!!. و هیچ ذکری از این حجت الاسلام و دکتر وحدت طلب در تمام کتاب نیست!!! چرا؟!!!)

9. مباني شيوۀ برخورد با اهل سنت (!!!! خوب دقت کنید) (تاليف گروهي) / سازمان تبليغات اسلامي/75

10. كتاب جامع اهل حق (تاليف گروهي) / سازمان تبليغات اسلامي /78

11. اولين ترجمه قرآن به زبان کردي (؟!!!) ( ناظر علمي / چاپ سازمان تبليغات اسلامي

12. مباني فقهي حكم اعدام سلمان رشدي در مذاهب(گویا موجبات حکم اعدام سلمان رشدی در مذهب شیعه اثناعشری آنهم از نوع متبوع ایشان اصلا وجود ندارد!!!) (گروهي) / سازمان تبليغات اسلامي / 73

کتب غير مطبوع:

1. الاصول المختاره – (اصول فقه استدلالي)/ 6 جلد كتاب / غير مطبوع

2. ريشه¬هاي پيدايش تشيع/ (بايد جالب باشد!!) غير مطبوع

3. قرآن ومستشرقان 2 جلد/ زير چاپ (؟!!)

4. نقدي بر تفكر فلسفي David Hume پيرامون عليت/ غير مطبوع

5. فطرت خدائي انسان/(؟!!) غير مطبوع

6. گامي در معبر تاريخ (كتابنامه 20 منبع مهم تاريخ) (؟!!)/ غير مطبوع

7. آشنايي با 20 ماخذ اصلي قرائات/(؟!!) غير مطبوع

8. آشنايي با شيعه ( پاسخ به اعتراضات مجله خارجي) (حتما راه وحدت را هموار فرموده!!!) / غير مطبوع

9. شرق شناسي و اسلام شناسي غربيان /(به نفع وحدت!!!) متن درسي مرکز جهاني علوم اسلامي.

جزوات:

1. چهل حديث مشترك فريقين (کاش مي ديديم و استفاده می کردیم!)/ سازمان تبليغات اسلامي/ 77

2. آشنايي با مذاهب اسلامي (اين هم حتما جالب است!!!) / بعثه مقام معظم رهبري/ 78

3. شيوه تبليغ در مناطق اهل سنت/ (اين ديگه خیلی با مزه است!!!!!) ستاد منطقه 1 سازمان تبليغات/ 75

4. شيوه تبليغ در مناطق اهل حق (بله حق برادري را اينجا ادا كنيد!!!) ستاد منطقه 1 سازمان تبليغات/ 75

5. روشهاي تربيت در قرآن/ (!!!) جزوه تكثير شده/ غير مطبوع

6. آشنايي با مباني انقلاب اسلامي (!!!)/ جزوه تكثير شده درسي/ غير مطبوع

7. آشنايي با فلسفه اسلامي(!!!)/ جزوه آموزشي دبيران ديني/ غير مطبوع

8. علوم قرآن /(!!!)جزوه درسي مركز جهاني/ غير مطبوع

9. آشنايي با جماعت تبليغي (حتما خوب آشنا فرموده؟!!!) / غير مطبوع

مقالات: ‏‏

1. نقدي بر صحيح بخاري (تقديم به اهل سنت مشتاق وحدت با روافض صفوي!!!) / مجله علوم حديث شماره 24 / 81

2. نقدي بر دايره المعارف قران ليدن /(از كدام زاويه؟!!) پژوهشهاي فلسفي ، كلامي دانشگاه قم ش 17و18 / 83

3. آشنايي و نقدي بر ترجمه¬هاي آهنگين قرآن/(؟!!) مجله ترجمان وحي ش 8 / 79

4. آشنايي با اولين مترجم قرآن به زبان قزاقي (؟!!)/ ترجمان وحي شماره 11/ 79

5. ايران، اسوه وحدت (و ايشان اسوه وحدت خواهان!!!!) / مجله بصائر ش 20 / 75

6. علامه اميني پرچمدار تقريب علمي (به به!!!چقدر جالب!!!! کاش این سنی های نمک نشناس می فهمیدند!!!!) / مجله بصائر ش 26 / 76

7. چالشهاي بين وحدت و تعصب ديني (از اين چالش زدایی بايد قدر دانی نمود!!!) / روزنامه جمهوري اسلامي ش هفته وحدت /82

8. آساني تساهل و تسامح در فرهنگ قرآن (!!!!! شايد اين قمه زني و سينه زني و خمس و صيغه!!! در مذهب شيعه از همين فهم عميق و رسا برداشت شده باشد!!!!)/ دائره المعارف قرآن ج1 / 82

9. چگونگي صلوات بر پيامبر از كتب اهل سنت (مانع وحدت همين بود!!!!) / مجله طلوع مركز جهاني ش 6 / 82

10. شخصيت امام رضا (قطعا بدون غلو!!!) (عليه السلام) / مجله پيك تربيت

11. سلسله درسهاي آشنايي با قرآن (طبعا با حذف و محاكمة صحابه!!!بله؟!!!) / مقالات / مجله پيك ياران ستاد منطه 2/ 74

12. امير تربت ( شهيد اصغر رمضاني ) / مجله يا لثارات/ 82

13. حضور حوزويان در عرصه هاي بين المللي (براي كاشت و پرورش تخم وحدت!!!) ( دو مقاله )/ پگاه حوزه / ش 27 ـ 29

14. راهکارهاي وحدت و موانع آن (ملاحظه فرمایید چقدر زحمت می کشند برای وحدت؟!!!!) / روزنامه جمهوري اسلامي

15. گفتگو علمي با عالم وهابي (اگر با عالم وهابي نفرموده بود فكر مي كردم گفتگو با اين طلبه كوچک- كه غالبا سال 81 با اصرار ايشان در دانشطاه مدينه منوره انجام گرفت- منظور ايشان است!!! و خواسته دل به دريا بزند و آنرا منتشر كند!!!!) / نشريه جامعه مدرسين

16. اعتقادات يهوديان ارتدوکس ضد صهيونيست/ مجله طلوع / ش 17/ 1385

متفرقه: ‏

1. معاون امور ايران / مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي / 3 سال

2. مسؤول شوراي علمي مذاهب اسلامي / ستاد منطقه 2 سازمان تبليغات اسلامي / 10 سال

3. رئيس / مؤسسه آموزشي و پژوهشي مذاهب اسلامي / 3 سال

4. استاد / دانشگاه مذاهب اسلامي / 1 سال

5. معاونت مذاهب اسلامي و تدريس / مركز جهاني علوم اسلامي / 8 سال

6. مؤسس جامعه الرسول الاکرم صلي الله عليه و آله و سلم ويژه طلاب خارجي اهل سنت و مدير / 6سال

7. مسئول واحد اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري / 15 سال

8. عضو شوراي علمي پژوهشکده فلسفه و کلام / 2 سال

9. عضو شوراي مناطق ويژه وزارت آموزش و پرورش / 5 سال

10. عضو هيئت علمي و مجمع عمومي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي

11. عضو هيئت تحريريه مجله ( انديشه تقريب )

12. سفرهاي تبليغي و علمي به بيش از 15 کشور و سخنراني و شرکت در برخي کنفرانسهاي خارجي .

آخرین بروزرسانی در دوشنبه, 11 خرداد 1388 ساعت 15:19

http://www.quransc.com/index.php?option=com_content&view=article&id=12%3Adrzamani&catid=42%3Athe-biographies&Itemid=87&limitstart=3

پایان استنشاق آزار دهندۀ  وحدت كاذب:

پرسش این است که با توجه به آنچه توسط خود این داعی وحدت! در بالا ذکر شده و با در نظر داشت این  پرونده سرشار از تفرقه افکنی و حیله گری و سمت های ضد و نقیض آیا می توان یک هزارم در صد باور کرد که این الگوی کاذب خیر خواه اسلام و  اهل سنت و دلسوز برای وحدت امت اسلامی باشد؟!.

با توجه به کارنامه ای که از ایشان ملاحظه فرمودید فکر می کنم با من موافق باشید که ایشان واقعا خود را یکی از بزرگترین اربابان اهل سنت می داند!! نظر شما چیست؟! نمی داند؟! جزوه مناسک که بیانگر عقیدۀ مزخرف خود ایشان هست را به نام دو عالم معروف اهل سنت چاپ کردن!! (با وجود صدها عالم و دکتر و دانشمند کرد در کشور) بر ترجمه کردی قرآن کریم نظارت کردن!! بر علمای اهل سنت فشار آوردن و از آنها در راه تحقق اهداف مسموم عقیدتی و تبشیری خود استفاده جویی کردن!! از واحد اهل سنت بعثه حج و امکاناتی که به نام آنان نوشته می شود در راه شیعه گری استفاده کردن!! خود را قیم و سرپرست طلاب اهل سنت خارجی «گروگان» در مراکز آموزشی مختلف در داخل ایران دانستن!! و غیره!

نشان دهندۀ این نیست که ایشان عملا خود را ارباب اهل سنت ایران و حتی فراتر از آن می داند؟! اینکه من و شما اهل سنت بویژه آن بخش از علمای بزرگواری که با ایشان سروکار دارند ارباب لازم داریم یا نه؟! ودر صورتی که پاسخ مثبت باشد ایشان مورد قبول باشند یا نه مهم نیست؟!.

طرح آیندۀ اربابان اهل سنت

مهم این است که ایشان و سایر اربابان جامعة اهل سنت ایران و جهان در زیر لوای ولی امر مسلمین جهان!!! به ما احسان فرمایند و منت بگذارند و با قبول زحمت ضمن حفظ سایر سمتهای مشابه «اربابی» اهل سنت را پذیرا گردند و به جامعۀ اهل سنت افتخار عنایت فرمایند که «نوکر» بی چون وچرای ایشان باشند!!!.

و همچنان از تمام آحاد اهل سنت در راه تحقق «وحدت استبصاری» کار بگیرند و زمینه را برای ظهور منجی عرب کش و سنی کش!!! فراهم نمایند!! تا ایشان قبول زحمت فرموده برای انتقام از صحابۀ رسول الله و امهات المؤمنين قدم رنجه فرموده و بالاخره ظهور فرمایند!!.

و حال که خارج از دائرۀ سناریوی حضرت حجت، ایشان در عالم واقع وجود خارجی ندارد پس این وظایف شریفۀ ایشان به نواب زندۀ حضرت موکول می گردد و سرانجام همین اربابان کوچک و بزرگ!!! امت را از دم تیغ خواهند کشید و از گذشتگان هم انتقام خواهند گرفت!!.

چه افتخاری بزرگتر از این که یک امت «کافر» و «مرتد» و «غاصب» و «بی دین»و «ضد دین» و «فاسد العقیده» و «آشغال» و «پست»! افتخار نوکری و خدمتگذاری یک مجموعه «مومن» و «صادق» و «شریف النسب» و «صحیح العقیدۀ مخلص به اسلام و بشریت» را داشته باشند؟؟!!!! زهی شرف و سعادت!!!.

Advertisements
نوشته شده در مناسبتها. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: