مسابقات قرآن به سبك مسجد ضرار!

إن هذا القرآن يهدي للتي هي أقوم و يبشر المؤمنين. علاوه بر ایمان به الله متعال و رسولان و فرشتگان و قضا و قدر و زنده شدن پس از مرگ مهمترین رکن ایمان و اساس اسلام ایمان و باور و یقین کامل به کتب آسمانی بویژه قرآن کریم است که مجموعه و بلکه آخرین و کاملترین مجموعه از سخنان خداوند متعال است که دستور و منشور بشریت تا روز قیامت و تنها راهنمای زندگی بشر برای همه انسانها و حتی جنیات است.

طبیعی است که هیچ کتاب و هیچ علمی بدون سند ارزش ندارد و بلکه بدون سند اثبات هیچ حدیث و روایت و سخن دینی بخصوص کتاب معجزی مانند قرآن کریم ممکن نیست، بنابر سند دین ما و سند قرآن کریم صحابه بزرگوار و شاگردان جان نثار حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم هستند و هر کس بخواهد قرآن کریم را بدون سند و بدون راوی و بدون واسطه ثابت کند در خواب و خیال خام بسر می برد.

لذا در حوزه های علمیه اهل سنت و مدارس قرآنی هر شاگرد از استاد خودش سند متصل دارد، کما اینکه هر کتاب حدیث با سند متصل خوانده و تدریس می شود، و طبیعی است که قرآن کریم نیز با سند متصل از هر استاد به شاگردانش منتقل می شود، لذا علو اسناد (یعنی سندی که کمترین عدد واسطه بین شاگرد و استاد اول یعنی رسول مکرم صلی الله و علیه و آله و سلم یا صحابه رضی الله عنهم را داشته باشد) در نزد علمای هر فن یک فخر و ارزش والای علمی محسوب می گردد.

بعد از این مقدمه کوتاه توجه شما خوانندگان عزیز را به مطلب مهمی جلب می کنم.

هفته پیش (28 تیرماه 88 خورشیدی) بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی قرآن کریم با ابتکار سازمان اوقات و امور خیریه در تهران آغاز شد! هر ساله ما شاهد برگذاری این مسابقات هستیم و چند سالی است که از صدا و سیما و در این اواخر از شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن ایران بطور زنده پخش می شود.

در کنار دهها و شاید صدها طرح و برنامه مختلفی که جهت شیعه کردن مسلمانان جهان طراحی و اجراء می گردد یکی همین مسابقات بین المللی قرآن کریم است که کاش طراحان و مجریان و صاحبان امتیاز آن با همین گرمی و نشاطی که در برگذاری مسابقات نشان می دهند به حقیقت قرآن و محتوای قرآن و استادان و شاگردان و ناقلان اولیه قرن هم ایمان می داشتند!.

اما متأسفانه بر خلاف آنچه در ظاهر امر دیده می شود حضرات مراجع عظام و زیر مجموعه های مختلف آنان از قرآن و مسابقات قرآن فقط جنبه تبلیغاتی آنرا مد نظر دارند! حتی در اجرای این مسابقات نیز عدالت ظاهری را رعایت می کنند! لذا از بسیاری کشورهای اسلامی که سابقه طولانی در خدمت قرآن و حتی مسابقات قرآن دارند کسانی را در مسابقات تهران احضار می کنند که انسان مسلمان شرمنده می شود! بعضی حتی خواندن قرآن را بدرستی بلد نیستند اما گویا از کشور شان برای مسابقه اعزام شده اند! عجیب اینکه داور بین المللی هم دارند!.

در ضمن به اصرار و فریب از افراد ناآگاه می خواهند که شعارهای مخصوص آنان را تکرار کنند مانند صدق الله العلی العظیم و اللهم …..و آله الاطهار! که گویا تبلیغ عصمت است!. واقعا که طردستی و معرکه گیری هنر است!

جلسه افتتاحیه دوره امسال با حضور نقش آفرین چیره دست و استثنائی آیت الله تسخیری آغاز گردید! و سخنران آن رئیس قوه قضائیه آیت الله شاهرودی بود! که پس از گذارش مفصل حجت الاسلام مصلحی به ایراد سخن پرداخت.

تناقضات شاهرودی کمتر از سایر آیت الله های قدیم و معاصر نبود آخر ایشان هم آیت الله است! باید سخنانی ایراد می کرد که دلالت بر این منصب پر درآمد داشته باشد! ایشان در اولین بخش از سخنانش همان عقیده باطل و مزخرف گذشتگانش را تکرار کرد که قرآن را غیر از معصوم کسی نمی فهمد! و شگفت اینکه از آیه کریمه لا یمسه إلا المطهرون بر اثبات این ادعای باطل استناد نمود!.

سپس به آیه کریمه فیه تبیان لکل شیء اشاره کرد. و مانند استادان رشته خویش ضمن اشاره به اینکه خداوند در قرآن همه چیز را برای انسان نازل فرموده که این بزرگترین افتخار برای انسان است!.

تناقض آشکاری را در پرونده کم حجم خودش به ثبت رساند، جناب آیت الله شاهرودی! اگر قرآن را غیر از معصوم کسی نمی فهمد پس محتوای گنگ قرآن چه فخری می تواند برای انسان مؤمن باشد! عموم مسلمین و مؤمنین قرآن را نمی فهمند! به شمول خود حضرت عالی سایر آیات عظام هم قرآن را نمی فهمید پس مثل اینکه به زبان چینی و ژاپنی نازل شده باشد! پس کجای قرآن چینی و ژاپنی برای مسلمانانی که آنرا نمی فهمند افتخار است؟!.

نه جناب شاهرودی شما قرآن نمی فهمید و مقلدان شما نباید قرآن بفهمند! و إلا خمس نخواهند پرداخت و از حرفهای ضد قرآن و بی دلیل شما ها تقلید نخواهند کرد! اهل سنت قرآن می فهمند و لذا از روی قرآن تشخیص می دهند که مجموعه شما آیات عظام و زیر مجموعه های مختلف شما فقط بلدید از ظاهر قرآن استفاده ابزاری بکنید و لذا با وجود اینکه تمام قرآن از اول تا آخر برای اثبات توحید و نفی شرک نازل شده و به تعبیر دیگر اثبات توحید و یکتاپرستی و نفی شرک و خرافات در هر آیه قرآن انعکاس روشن دارد شماها آنرا نمی بینید!! و لذا به روایت رسانه های خود شما در کشور سی صد هزار امام زاده وجود دارد و بازهم به ادعای رسانه های مبلغ شرک و خرافات شما هر سال 25 میلیون زائر تنها به پای امام رضا می افتند و از ایشان طلب کمک و شفا و فرزند و رفع حاجت و نیاز می کنند!!.

طبیعی است که قرآن نباید قابل فهم باشد و إلا رونق بازار شما کساد خواهد شد! البته در بین عقلاء و روشنفکران هرگز رونقی نداشته اید عوام بی سواد و کم سواد هم کم کم به شما خواهند گفت:

که قرآنی که غیر از معصوم کسی آنرا نمی فهمد پس مسابقات آن چه سودی دارد؟! محافل انس با قرآن چه نفعی دارد؟ هر مسجد که خانه خدا نیست! بانیان مسجد ضرار هم قصد تظاهر به آباد کردن خانه خدا را داشتند! لذا از رسول مکرم خواستند که آنرا افتتاح کنند!!.

و بلکه به فرموده خود رسول مکرم صلی الله علیه وآله وسلم که پیش بینی کردند، بعضی ها نه تنها نماز می خوانند که تحقرون صلاتکم إلی صلاتهم!! شما نماز خودتان را در برابر نماز آنان ناچیز می دانید!! قرآن هم می خوانند! اما این قرآن از حنجرهایشان پایین تر نمی رود! لا تتجاوز حناجرهم! لذا شما با چشم سر می بینید که سرانجام یمرقون من الدین کما یمر السهم من الرمیه! همانند سرعت تیر که از کمان بیرون می جهد اینها از دین بیرون خواهند جهید!

لذا شرکت کنندگان بی خبر در مسابقات قرآن از شماها که مسابقه قرآن برگذار می کنید می پرسند: نظر شما در باره کسانی که قرآن را جمع کرده و نشر نموده و به سراسر جهان رسانده و صدها آیه قرآن در باره ایمان و یقین و جهاد و انفاق و ایثار و فداکاری آنها گواهی می دهد چیست؟!.

اگر (آنگونه که مدعی هستید) آنها را کافر و مرتد و منافق می دانید پس چگونه به آنها در امر جمع آوری قرآن اعتماد می کنید؟! طرح این پرسش و پرسشهای دیگر به گونه مفصل در کتاب ما «شیعه در دادگاه عقل و وژدان» که این مقاله را به عنوان مقدمه برای آن می نگارم آمده است.

به امید آنکه آیت الله شاهرودی و آیت الله تسخیری و سایر نقش آفرینان عرصه ریاکاری دینی و مقلدان آنان (و طبعا روشنفکران و آزاد اندیشان) این کتاب را با دقت بخوانند و به پرسشهای آن پاسخ دهند! کافی است عقل و وژدان خود شان را قانع کنند و قبل از مرگ که حق است و ناگزیر، خویشتن را از مخمصه و محاکمه سخت دادگاه الهی برهانند. به امید هدایت به صراط مستقیم و ثبات و استقامت برآن بری همه بخصوص خودم.

Advertisements
نوشته شده در مناسبتها. 1 Comment »

یک پاسخ to “مسابقات قرآن به سبك مسجد ضرار!”

 1. علی Says:

  سلام علیکم
  اگر اهل بیت علیهم السلام را نداشتیم حرف شما درست بود اما ما خود را از معارف اهل البیت محروم نکرده ایم که در معنی قرآن در بمانیم.
  پیامبر گرامی اسلام (صلوات الله علیه ) فرمود: انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی … و انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض
  و نفرمود: انی تارک فیکم الثقل کتاب الله


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: