فرافکنی جدید شیخ الاسلام صفوی های معاصر! علیه اهل سنت!

به گفتۀ بعضی کارشناسان رقابت بر سر اشغال سمت شیخ الاسلامی در دستگاه صفوی های معاصر بشدت ادامه دارد، شیرین کاری و چاپلوسی و دروغ و تلبیس و خود نمایی از بارزترین گامهایی است که هر کدام از کاندیداهای این سمت مشغول اجرای آن هستند.

در رأس لیست طولانی کاندیداهای این لیست مهم آیت الله ناصر مکارم، جعفر سبحانی، نور همدانی و جوادی آملی قرار دارند. که هر کدام به نوعی تلاش می کنند شرایط لازم را فراهم کنند، گر چه طی سی سال گذشته عمر نظام صفوی های معاصر تا کنون چنین سمتی اعلان نشده ولی گویا باشدت گرفتن رقابت ها بعید نیست در آینده نزدیک چنین پستی اعلان شود. که در این صورت تلفات بین حامیان کاندیداهای رقیب سنگین خواهد بود.

آخرین فعالیت آیت الله ناصر مکارم شیرازی همین دوسه روز پیش (18 آبان) بود که در دیدار با جمعی از علمای اهل سنت (به ریاست جناب مولانا عبدالحمید شیخ الحدیث دارالعلوم زاهدان) ایشان چند انفجار بزرگ انجام داد. جالب این است که در خبر منشور در سایتها یک کلمه هم از صحبت های علمای اهل سنت نیامده گویا فقط أمده بودند پای منبر آیت الله ناصر مکارم موعظه گوش کنند!!!.

در واقع اگر قرار باشد به تمام موضوع های مطرح شده توسط ایشان پاسخ داده شود یک کتاب مستقل لازم است چون ایشان چندین مسئله مهم را پیش کشیده و چندین پرونده بزگ را باز کرده که واقعا در یک مقاله سه چهار صفحه ای به همۀ آنها پرداختن کار ناممکنی است. اما به ناچار مجبوریم با اختصار به همۀ موارد اشاره کنیم.

اتهام اول ایشان به مناهج درسی حوزه های علمیه اهل سنت است که به ادعای ایشان «عامل اصلی حوادث اخیر در بلوچستان از تعالیم مدارس اهل سنت است که در متون آموزشی آنها تعالیم نادرستی آموزش داده می شود تا به کشتار دست بزنند حتی در بعضی از این کتابها جان و مال شیعیان مباح شمرده شده»!!!.

علاوه بر اینکه این اتهام ایشان پوچ و مسخره است با صحبت خود ایشان در همین مجلس در تناقض آشکار است.

ایشان که سالهای در حوزه بسر می برد این کلی گویی ایشان خیلی سبک و غیر منطقی است باید نشان می داد که منظور از تعالیم نادست در حوزه های اهل سنت کدام است؟! کدام کتاب مورد نظر ایشان است برنامه درسی حوزه ها که نوشته شده و اعلان گردیده و به دیوارها هم زده است کدام کتاب درسی مورد انتقاد ایشان است که تعالیم نادرست شمرده می شود؟! در کدام کتاب درسی حوزه های اهل سنت امر به کشتار شیعه یا مخالف داده شده؟! در کدام کتاب درسی اهل سنت جان و مال شیعیان مباح شمرده شده؟!! که ایشان چنین ادعای بزرگ و اتهام خطرناکی مطرح کرده است؟!

اگر یک طلبه مبتدی یا یک خبرنگار اینگونه کلی گویی می کرد قابل تسامح بود اما کسی که سالیان سال با کتاب و تدریس سر و کار دارد اینگونه کلی گویی و دروغ و تهمت و افتراء عیب کوچکی نیست، کاش ایشان این خبر منشور در سایت ها را تکذیب کند! (تابناک کد 72077 18آبان 1388) و إلا از در صد پرداخت کنندگان خمس به ایشان کاسته خواهد شد.

تناقض آشکار صحبت های ایشان حتی برای افراد عادی مشهود است «ما با اهل سنت قرنها زندگی کردیم و مشکلی با هم نداشتیم… متأسفانه در سالهای اخیر تحریکات اجانب به ویژه وهابی های تندرو!!! فضا را تغییر داده و سبب بدبینی میان این دو مذهب شده است»!.

این تناقض آشکار شما برای خود شما زننده نیست؟! و ذهن و وژدان شما را اذیت نمی کند؟! اگر با اهل سنت و مذاهب آنها آشنا هستید این مناهج درسی طبق استانداردهای معروف در چندین کشور جهان است کدام کتاب شاذ در این مناهج درسی وجود دارد که طی سالهای اخیر با تحریک اجانب و وهابی های تندرو وارد عرصه حوزه ها شده و در گذشته نبوده است؟! امیدوارم اگر این حرف ها توسط خبرنگار شیعه نیوز از زبان شما ساخته نشده باشد و نیازی به تکذیب آن نبینید حتما برای این پرسشهای ما پاسخ قانع کننده ارائه کنید؟!

اتهام دومی که در مورد وهابیت مطرح کرده اید تکرار مکررات پوچ و بی معنایی است که بارها از سوی علمای اهل سنت رد شده است. اما شما و همقطاران و همفکران شما به دلایلی که برای همگان مشخص است اصرار دارید این تهمت پوچ و واهی را تکرار کنید تا بهانه و دستاویزی باشد برای اقدامات ددمنشانه ای که به ایما و اشاره شما به عنوان یکی از شیخ الاسلام های دولت صفوی معاصر علیه اهل سنت انجام می گیرد!.

در همین راستا تبلیغات زهرأگین و کلمات و جملات کلیشه ای همیشه را تکرار کرده اید و خود را دلسوز اسلام و اهل سنت نشان داده و وهابیت را مانع این وحدت دانسته اید! در حالیکه قبل از تولد حکومت صفوی معاصر شیعه و سنی در تمام جهان با هم برادرانه زندگی می کردند در همین پاکستان و عراق و افغانستان که امروز برای شما بهانه ای قرار گرفته شیعه و سنی مشکلی نداشتند اما شما مردم را به جان هم انداختید در هرجای جهان که فتنه ای به نام شیعه و سنی وجود دارد متأسفانه موجد و آتش افروز آن شما هستید!!.

از جمله مناطق اهل سنت داخل ایران طی قرنهای متمادی با وجود ضربات سنگینی که اهل سنت از صفویهای اول متحمل شدند و با همۀ مظالم و حق کشی هایی که ادامه داشته تا پیش از انقلاب هیچ مشکلی وجود نداشت به اعتراف خود شما در مهاباد و چابهار مردم از شما استقبال می کردند و با شما ابراز همدردی می نمودند.

پس علت چیست که امروز علمای اهل سنت از شما خواهش می کنند که جلو قتل و کشتار و اعدام اهل سنت را بگیرید جلوی تخریب حوزه ها و مساجد را بگیرید اما شما عوض خیر خواهی و نمک شناسی نمک دان می شکنید و با تکیه به قدرت حاکمان سیاسی همۀ آن تاریخ گذشته را فراموش کرده و تازه طلبگار هم هستید!.

نه جناب آیة الله اهل سنت خنگ نیستند سایر ملت ایران هم خنگ نیستند و می دانند و می بینند که اصل مشکل چیست و سبب اصلی این خونریزی و جنایت کیست؟!

دروغ تراشی هم حدی دارد آنهم از زبان یک آیة الله!!! می فرمایید: «اصولا تعلیمات وهابیت افراطی سبب شده که دنیا نا امن شود» عجب قبل از همه که آدم کشی و ترور مسلمانان را شما به مردم یاد دادید و برای هر کشور یک کادر آدم کش فرستادید!.

از همه گذشته حد اقل مناطق سنی نشین داخل ایران که دیگر دور نیستند که زبان شما را نفهمند و با ترفندهای شما آشنا نباشند لطف کنید یک نظر سنجی انجام دهید ببینید که علت نا امنی بلوچستان و کردستان چیست؟!

در خوش بینانه ترین وضع می توان حدس زد که احتمالا به شما گذارش های دروغ می دهند! پس آخرت خود را به دنیای دیگران نفروشید و به میزبانان قدیمی خود در چابهار و مهاباد سری بزنید و درد دل آنها را هم بشنوید.

اتهام سوم شما به اهل سنت اینکه «چندی قبل در بعضی از مدارس برادران اهل سنت سیستان و بلوچستان مقادیر زیادی مواد منفجره و مانند آن پیدا شد» مواد منفجره که مفهوم است «و مانند آن» چیست؟!!!. حتما سلاح هسته ای یا نیروگاه ساخت بم هسته ای؟!!! جناب آیت الله شما گویا یک سخنگوی نظامی هستید یا فرمانده اطلاعات در بلوچستان! پس حدس ما درست است گذارشهایی که به شما می رسد کاملا غلط و مغرضانه و گمراه کننده است.

اتهام چهارم شما در رابطه با طلاب غیر ایرانی در مناطق سنی نشین است. سی سال است که شما فرزندان اهل سنت را به فریب و نیرنگ به نام وحدت و تقریب به حوزه های خود می کشانید و اگر همه آنها را شیعه نکنید آنچه باقی بماند سنی اثناعشری که می شوند!!.و داعی برای شما و مذهب مزخرف شما.

اگر عده ای انگشت شمار هم به هر دلیلی نخواستند اسلام ناب شما را بیاموزند و خواستند در حوزه های اهل سنت تحصیل کنند شما به بهانه های مختلف حوزه و علمای اهل سنت را زیر فشار قرار می دهید. چرا؟! اگر قانون است برای همه هست.

تا جائیکه ما اطلاع داریم هیچ طلبه خارجی در هیچ حوزه های اهل سنت بدون مجوز نیست و علماء و مسئولین حوزه ها همواره پی گیر هستند اما شما و دوستان اطلاعاتی شما سنگ اندازی می کنید. خنده دار تر از همه این دروغ و تهمت شماست که «برخی کشورها مداخلات خود را از طریق افراد نفوذی انجام می دهند، و نباید به راحتی راه را برای آنها هموار کرد»! عجب! بیشترین تعداد این طلاب از تاجکستان است و در درجه دوم افغانستان! تاجیکستان از کی تا حالا در مسائل کشور ما دخالت کرده است؟!

اتهام پنجم یا دروغ دیگری که شما مطرح کرده اید اینکه: «ما شنیده ایم بعضی از برادران اهل سنت اصرار در تکثیر فرزند و در نتیجه به هم زدن بافت جمعیتی دارند!» شما به عنوان یک آیة الله از مطرح کردن چنین موضوعی آنهم در حضور علمای اهل سنت احساس شرمندگی نکردید؟! باور کنید یک طلبه نه، یک انسان عادی هم احساس خجالت و شرمندگی می کند؟! آنهم «ما شنیده ایم!!» چقدر ادعای مستدلی؟!! شما از نیت کدام سنی بلوچ و کرد و ترکمن اطلاع پیدا کردید که چنین اراده ای دارد؟!

یا بر اساس کدام طرح و برنامه تبلیغ شده از سوی علمای اهل سنت چنین دروغی را به باد دادید؟ اهل بیت علیهم السلام که شما مدعی پیروی از آنان هستید هر کدام دهها فرزند داشته اند! حضرت علی 30 تا حضرت حسن 15 ، حسن مثنی 15 تا فررند داشتند!.

این شما و پیروان شما هستید که تعداد همسران صیغه ای تان بی شمار است و تولید فرزندان بی شمار و بی پدر و مادر عرصه را پرورشگاهها و سپس حوزه ها تنک کرده اند! سنی بیچاره که از وضعیتی که شما به وجود آوردید نان دادن یک همسر و سه چهار تا بچه هم براش سنگین است!.

اتهام ششم شما خنده دار تر از این است: «و شنیده شده که زمین ها و مغازه های اهل تشیع را خریداری می کنند تا مجبور به مهاجرت شوند».

آخر جناب آیة الله مگر چشمان شما را بسته اند و عقل شما را کوک زده اند که این قدر فرافکنی بچه گانه می کنید؟!! شمایی که حداقل با مهاباد و چابهار آشنا هستید می دانید که این شهرها و امثال اینها قبل از انقلاب تخم شیعه در آنجا سبز نمی شد!.

امروز طرح اسکان شیعه در مناطق سنی نشین سریعتر و آشکار تر از طر ح اسکان یهود در مناطق فلسطینی است!!! در تمام مناطق و شهرهای معروف اهل سنت علاوه بر مصادره پیاپی زمین و خانه سنی فقیر و بیچاره به زور و با سیاست آشکار از فروش زمین به اهل سنت جلوگیری می شود!!! و فقط شیعیان غیر بومی حق دارند زمین و خانه بخرند!!! آیا واقعا جنابعالی اطلاع ندارید یا جز همان چند صفحه ای که دست شما داده اند که حفظ کنید و بخوانید بضاعت دیگری در اختیار ندارید تازه به محتوای آن هم فکر نکردید؟!. یا خود شما نیز جزو همان مجموعه دروغ جعل کن و فرافکن قرار گرفته اید؟!!!

از یک آیة الله و استاد و مدرس بعید است که حرف بی ریشه و دروغ آنهم به طور آشکار و در جمع علماء و رسانه ها بزند، کاش سنگینی خود را حفظ می کردید و حرفهای شما جنبه علمی و دینی می داشت!!!.

فرافکنی برای علمای عیب است شما دل یک ملت بزرگی را نه تنها می آزارید که دعا و فغان میلیونها مسلمان مظلوم اهل سنت را بر علیه خود بر می انگیزید، خدا کند ایمان به آخرت و حساب و کتاب برای من و شما فراتر از کلماتی باشد که بر زبان می رانیم.

یک مسلمانی که به خدا و روز آخرت ایمان و یقین دارد خودش را مجبور می داند که به آینده خود فکر کند خداوند متعال می فرماید: «و لا تقف ما لیس لک به علم إن السمع و البصر و الفؤاد کل أولئک کان عنه مسئولا». و رسول گرامی صلی الله علیه و آله وسلم می فرمایند: «کفی بالمرء کذبا أن یحدث بکل ما سمع» «برای دروغگو بودن فرد همیقدر کافی است که هر سخنی شنید آنرا نقل کند».

جناب آیت الله! بگذارید این ملتی که قرنها با هم برادرانه زندگی کرده اند با هم برادر باشند شما با فتنه انگیزان فتنه ایجاد نکنید آه کودکان و بیوه زنان شیعه و سنی را برای خود نخرید!

بترس از آه مظلومان که هنگام دعا کرد

اجابت از در حق بهر استقبال می أید.

و پیامبر گرامی صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: «اتق دعوه المظلوم فانه لیس بینه و بین الله حجاب» «از دعای مظلوم بترسید که بین او و بین خداوند هیچ پرده ای وجود ندارد».

خداوند عاقبت همۀ را به خیر گرداند. آمین

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: