زنگ خطر واقعی برای اهل سنت ایران

اهل سنت ایران از اول انقلاب تا کنون همواره تخته مشق صفوی های معاصر بوده و هستند هر روز روش جدید و ترفند نوی برای از بین بردن آنان بکار گرفته می شود و هر روز بهانه جدید و تهمت نوی علیه آنان جعل می گردد.

در تمام سالهای گذشته کار و تلاش و فعالیت علیه جامعه اهل سنت ایران ادامه داشته و باند صفوی های معاصر پیوسته تلاش کرده و می کنند که حتی المقدور از هر وسیله ممکن و هر فرصت پیش آمده و از تمام امکانات رسمی و ملی و عمومی و خصوصی و حتی از امکانات و توانایی های خود اهل سنت برای تضعیف و تهمیش و در نهایت از بین بردن اهل سنت استفاده کنند.

و اهل سنت ایران متأسفانه با وضعیت آشفته و موقعیت جغرافیایی غیر منسجم و پراکندگی اقوام و قومیت ها و ضعف اقتصادی و فرهنگی و عدم هماهنگی و نبود احزاب و تشکلات سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و فقدان هیچ نوع رسانه ای نه راردیو تلویزیون نه روزنامه مجله و نه حتی سایتهای فعال و عوامل فراوان دیگری که بعضی قهری و بعضی اختیاری است کاملا آسیب پذیر بوده و هیچگونه توانایی دفاعی در برابر هجمات ظالمانه تبلیغاتی شیعیان رافضی و غالی و افراطی که ما از آنان به صفوی های معاصر تعبیر می کنیم ندارند.

تأسف دیگر این است که صفوی های معاصر یا روافض همچنانکه مذهب شیعه و جامعه تشیع را گروگان گرفته و خود را سخنگوی آنان جا زده اند اینک کم کم به گونه ای در بدنۀ حکومت و کل نظام حاکم بر ایران نفوذ کرده اند که نزدیک است سیستم سیاسی نیز کاملا عوض یک نظام اسلامی شیعی فراگیر و معتدل به یک نظام صفوی عقده ای مبدل شود.

اخیرا یکی از چهره های غالی و افراطی حوزه علمیه قم که سالها از منبر شبکه تکفیری و منفور سلام به تفرقه افکنی و اختلاف اندازی مشغول است و با زیرکی و عیاری ماسک اعتدال هم به چهره می زند حجت الإسلام محمد حسینی قزوینی در «همایش استانی و سالانه مربیان! پژوهشگران! نویسندگان! و اهل قلم بسیجی! استان خراسان» اظهار داشت:

(یکشنبه آذر 1388 قائم نیوز به نقل از بصیرت با تیتر «40هزار سایت وهابیت علیه شیعه فعالیت می کند!»)

دشمنان اسلام وهابیت را در عربستان سعودی احیاء کردند تا مانند رژیم صهیونیستی به محلی امن برای خود در آید»!

ایشان و سایر حجج و آیات اسلام خوب می دانند که چیزی (جز یک جنبش اصلاحی در درون مذهب حنبلی دین و مذهب دیگری) به نام وهابیت وجود ندارد اما مصلحت شان تقاضا می کند که مستقیما با بیش از 90 در صد مسلمان اهل سنت جهان درگیر نشوند و چنین دروغپردازی و سوژه سازی کنند.

دروغ دیگر این استاد تفرقه این است که 54 شبکه ماهواره ای به زبان های مختلف به ویژه فارسی در اختیار وهابیت قرار گرفته که به طور شبانه روزی علیه اسلام!!! فعالیت می کنند؟! کاش چنین بود و 54 نه فقط 4 شبکه می بود که حقایق دین و اسلام منهای دروغ و بدعت و خرافه را به مردم معرفی می کرد آنوقت معلوم می شد که ملت کجا می رود؟!.

ولی شما از روافض نفرمودید که چند شبکه در اختیار دارید که بر علیه اسلام فعالیت می کنید؟! حتما مردم قضاوت خواهند کرد که کسانی که صفات خدا را به امامان و دوستان خدا می دهند و صحابه رسول الله صلی الله علیه وسلم را کافر و منافق می دانند بر علیه اسلام فعالیت می کنند یا کسانی که می گویند در تمام جهان فقط یک خدا و جود دارد که هر مسلمان در هر نماز خطاب به ذات یکتا و یگانه او می گوید خدایا تنها ترا می پرستیم و تنها از تو کمک می طلبیم (إیاک نعبد و إیاک نستعین)!

این استاد کینه پرور حوزه علمیه قم شبکه ماهواره ای نور را از جمله شبکه های در اختیار وهابیت اعلام کرد! که علیه اسلام فعالیت می کند! ایشان مانند بسیاری اساتید صفوی منش خود بر این باور است که مردم چشم و گوششان را برای همیشه خواهند بست و فقط از فرمایشات ایشان روشنی علمی و فکری خواهند گرفت.

ملت ایران و اهل سنت طی یک سال و چند ماهی که از تولد شبکه جهانی نور می گذرد قطعا تشخیص داده اند که این شبکه وهابی است یا خیر؟!.

بله اگر وهابیت به معنی تمسک به قرآن و سنت و سیرت پاک صحابه و اهل بیت رضی الله عنهم و خرافه زدایی و ترک بدعت است نه تنها شبکه نور و عموم اهل سنت که بسیاری از شیعیان بشمول بعضی آیات عظام و حجج اسلام نیز وهابی هستند و تهمت ها و دروغپردازی های روافض و غالیان افراطی چیزی را عوض نخواهد کرد.

این استاد متخصص در ایجاد تفرقه و دشمنی در ادامه می فرماید:

«امروز بهترین ارگانی که در مقابل ترویج وهابیت می تواند به مقابله فرهنگی بپردازد بسیج است»!

چیزی که ملت ایران و اهل سنت از بسیج انتظار دارند به تعبیر آیت الله منتظری «بسیج در راه خداست» و نه در راه تفرقه و اختلاف. کار نظامی، دفاع از مرزهای کشور، کار سازندگی و خدمات عمومی و غیره.

اما اینکه غالیان و افراطیان رافضی و صفوی منش بخواهند بخشی از نیروهای بسیج را همانند خودشان عقده ای بار بیاورند و به جان اهل سنت بیندازند این در حقیقت زنگ خطر واقعی برای ملت ایران و اهل سنت است.

همچنانکه برای همگان روشن است غالیان و افراطیان رافضی و صفوی منش از امروز نیست که عشق و علاقه خود به تفرقه افکنی و کینه پروری را آشکار می کنند و برای کاشتن و پروراندن تخم کینه و اختلاف راهکار و اسباب و روشهای مختلفی دست و پا می کنند.

در گذشته آنچه بوده به جای خود از اول انقلاب اینها به گونه ای حرکت کرده و به فعالیت آغاز نموده اند که گویا این کشور صد در صد به آنان واگذار گردیده تا آنرا میدان تاخت و تاز کینه توزانه خود قرار دهند، و از تمام امکانات و فرصت های ممکن برای کاشتن و پروراندن کینه و اختلاف بهره برداری نمایند و شیعه و سنی همه را هیزم خشکی برای آتش افروزی های خود قرار دهند و با جنگ افروزی و ایجاد عداوت و دشمنی و کشاندن کشور به مرز جنگ خانگی خود بنشینند و بهره برداری سیاسی و تبلیغاتی بکنند!.

ملاحظه می کنید که در این به اصطلاح همایش مذکور ایشان چند دروغ و تبلیس و مغلطه را به عنوان حقایقی مسلم مطرح نموده است که مجموعه این دروغها عقده هایی را می آفریند و کینه هایی را می پروراند که معلوم نیست چه پیامدهایی سوئی برای اسلام و ایران و ملت ایران ببار آورد!.

کیست امروز نداند که نام وهابیت یک برچسپ است و در واقع اهل سنت مقصود است در گذشته عامه و ناصبی و نواصب می گفتند اما امروز وهابی می گویند ومنظور شان اهل سنت است اگر واقعا وهابیتی وجود دارد پس این همه توهین و عقده پروری و لعن و نفرین بر صحابه رسول الله صلی الله علیه وسلم چرا؟ اینهمه تهمت و اهانت به اهل بیت پیامبر و ازواج مطهرات چرا؟ اینهمه توهین و اهانت و استهزاء و تمستخر از امامان چهارگانه اهل سنت و سایر علمای بزرگوار چرا؟!.

این استاد تفرقه انداز در ادامه تحریک بسیج علیه جامعه اهل سنت با برچسپ وهابیت خطاب به بسیجی های حاضر می گوید: اگر بسیج در مقابل این فرقه مرتد و ضد دین مقاومت و مقابله فرهنگی کند به یقین بعد از مدتی اثری از وهابیت باقی نمی ماند!.

هر انسان عاقل و سالم با شنیدن و خواندن این کلمات سرشار از کینه و عقده و دشمنی در می یابد که این ادبیات چه پیامی به همراه دارد و تعبیراتی از قبیل «فرقۀ مرتد» و «ضد دین» حاوی چه مفاهیمی است؟!.

آنگاه همین استاد تفرقه گلایه دارد که بعضی ها شیعه را تکفیر می کنند!! چه تکفیری بالاتر و روشنتر از این که شما بیش از 90 در صد امت اسلامی را زیر نام وهابیت مرتد و ضد دین می خوانید!!!؟ این تکفیر نیست پس چیست؟!

به همین دلیل که خود ایشان می فهمد که مخاطبانش از کلمات و تعبیراتش چه برداشتی دارند توضیح می دهد که «مقابله فیزیکی به صلاح و کارساز نیست! شما باید در این زمینه فکر کنید و طرحی نو بریزید»!

ایشان و اساتید ایشان بودند که طی سه دهه گذشته سخنان و کلمات و جملات شان الهام بخش گروههای فشار بوده که همواره اهل سنت را در منگنه قرار داده اند و دهها عالم و روشنفکر اهل را به مظلومانه و بدون هیچ گناهی به شهادت رسانده اند!!!.

کسی که در حضور رسانه ها اینگونه سخن می گوید در کلاسهای خصوصی چه خواهد فرمود؟!!!

و طبیعی است که از این پس اهل سنت با طرحهای نو روافض صفوی منش روبرو خواهند بود، که علما و نخبگان اهل سنت باید این تهدیدات را جدی بگیرند.

خطر مهمی که در سیاستهای صفوی منش غالی و افراطی نهفته این است که همواره از مسئولان بزرگ کشور مایه می گذراند طوری که ایشان در همین جلسه سخنی از رهبری نقل می کند که: «شما باید به طور صریح و آشکار نقش وهابیت را در ضربه زدن به اسلام روشن کنید».

جامعه اهل سنت ایران هنوز باور نمی کند که رهبر کشور که باید نقش سر پرست برای همه آحاد ملت را داشته باشد حامی و پشتیبان این فرقه غالی و افراطی باشد و سخنان ایشان خوراک و پشتوانه قتل و کشتار و تکفیر اهل سنت قرار گیرد!!!.

چون ایشان قطعا با اهل ست و عقاید اهل سنت آگاهی دارد و لزوم وحدت و انسجام ملت ایران را درک می کند و می داند که اگر جلو غلاة و افراطیون صفوی منش را باز بگذارد برای ایران و ملت ایران بیش از این فاجئه خواهند آفرید و کشور را به ورطه جنگ خانگی خواهند کشاند.

انتظار اهل سنت از رهبر و نهاد رهبری و مجلس خبرگان و شورای تشخیص مصلحت نظام و شخص رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری و مجلس به عنوان خانه و محل تجمع نمایندگان ملت و قشر روشنفکر جامعه این است که حساسیت موضوع را درک کنند و جلو این افراطیون کینه پرور را بگیرند و الا خسارتهای سنگینی به کشور و ملت عزیز ایران تحمیل خواهند کرد.

علمای اهل سنت ایران بر این باورند که آنچه در گذشته طی 30 سال انقلاب در حق اهل سنت اتفاق افتاده ظلم و اجحاف بی سابقه ای که روا داشته شده و آنچه اخیرا در کردستان و بلوچستان اتفاق افتاد و دارد می افتد همه دسپخت همین غلاة و افراطیون تشنه تکفیر و جنگ و خونریزی و تحمیل اجباری عقیده خود بر دیگران است.

همینها هستند که با رخنه و نفوذ در نهادهای مهم کشور حتی بر روی شخصیت های درجه یک کشور تأثیر گذار بوده و دارند تمام نیروهای سیاسی و فرهنگی و تبلیغاتی و حتی اخیرا ملاحظه می کنید که بسیج را در اختیار می گیرند که این یک خطر بالفعل برای کل کشور و نظام و ملت ایران است.

و الا چگونه ممکن است که رهبر کشور چنانکه در سفر کردستان ایشان ملاحظه شد در باره خطر وهابیت و سلفیت هشدار دهد؟!! که ناظران و کارشناسان آنرا چراغ سبزی برای تصفیه چهره های فعال و شاخص اهل سنت تلقی کردند.

شکی نیست که این نتیجه گذارشات غلط افراطیون عقده ای است که امیدواریم با اقدامات جدی و قانونی علما و نخبگان اهل سنت حقایق روشن و مشکلات حل گردد.

چون زنگ خطر واقعی برای اهل سنت به صدا در آمده است و جامعه اهل سنت با تمام مذاهب و اتجاهات فکری و عقایدی خود باید دریابند که زمان بیداری آنان فرا رسیده و اگر با وحدت و هوشیاری و هماهنگی اقدامات فوری و قانونی آغاز نکنند و در چهار چوب قانون اساسی کشور و با استفاده از توانایی های بالقوه خود مشکلات را با مسئولان درجه یک حل نکنند و صدای مظلومیت خود را به جهانیان نرسانند باید منتظر تلفات سنگینی از سوی روافض عقده ای باشند.

و با کمال تأسف باید عرض کرد که خدای نکرده آنگونه که افراطیهای عقده ای برنامه ریزی کرده اند اگر بسیج هم بدین جهت سوق داده شد و زیر نام وهابیت و با این تهمت و بر چسپ ظالمانه به جان اهل سنت و مسخ عقاید و مقدسات آنان پرداختند سخن از زنگ خطر فراتر رفته و خطر جدی و واقعی آغاز شده است.

خدایا چنان کن سر انجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: