دو خاطرۀ شاخدار! از زبان دو آیت الله!

به یک مدعی شیعه بودن گفتم شما چرا توجه نمی کنید و هر حرف ما را تهمت و دروغ تلقی می پندارید؟! بیایید این واقعیت را بپذیرید که حد اقل از این جهت شباهت زیادی بین مذهب شیعه اثناعشری و دین تحریف شدۀ مسیحیت وجود دارد که هردو به دلایلی که شما باید پیدا کنید بر اساس ترویج خرافات و کرامات ساختگی می چرخند!.

پس خواننده گرامی شما هم کمی صبر و حوصله داشته باشید و قبل از خواندن بقیه مطلب قضاوت نکنید به همین دلیل هم مقدمه را طولانی نکردم که برویم سر اصل مطب که از هرچه بگذریم سخن دوست خوشتر است!.

خاطرۀ اول: توصیه به خواندن زیارت عاشورا: «وبا در سامرا و تأثیر اعجاز گونه زیارت عاشورا» (شیعه نیوز کد خبر 15078 تاریخ 20 آبان1388) در این خاطره ساختگی و داستان دروغ چند تا اشکال کلی وجود دارد.

1- اول اینکه این خودستایی آیت الله که «من مجتهد عادل حکم می کنم» در شأن علما نیست.
2- خواندن زیارت عاشورا چرا به نیابت از مادر امام زمان؟ در اینجا نکته مهمی نهفته است چونکه این آیت الله مانند سایر علمای شیعه قطعا و یقینا می دانسته که امام زمانی متولد نشده که مادری داشته باشد لذا ایشان پیشدستی کرده و به نیابت از مادر ایشان فرموده که مردم نپرسند امام زمانی هست یا خیر؟ چون پاسخ این خواهد بود که اگر امام زمانی وجود نمی داشت چگونه به نیابت از مادرش دعای عاشورا می خوانیم؟!
3- سوم اینکه می فرماید: زیارت عاشورا با حکم ایشان بر همه واجب شد! در دین اسلام و اصول فقه مسلم نزد فریقین فرض و واجب و سنت و مستحب و مباح و مکروه و حرام اصطلاحات شرعی است که انحصارا در اختیار صاحب شریعت است و هیچ کس از پیش خود نمی تواند چیزی را واجب یا حرام کند.
4- اینکه ایشان ادعا کرده که چون شیعیان زیارت عاشورا خواندند مرگ و میر شیعیان بر اثر بیماری وبا در سامرا متوقف گردید!.
این صد در صد دروغ است به چند دلیل:
اول: زیرا که این دعا یک بدعت ساختگی بی سند است.
دوم: این دعا سرشار از لعن و نفرین به بهترین و پاکترین اولیاء و دوستان خداوند است.
سوم: مرگ و میر چه وبا و چه غیر آن به تقدیر خداوند انجام می گیرد طبق فرموده قرآن (إذا جاء أجلهم لا یستأخرون ساعة و لا یستقدمون).
چهارم: شکی نیست که دعا تأثیر دارد اما دعا شروطی دارد چنین دعای سرشار از لعن و نفرین و کینه و دشمنی چگونه می خواهد تأثیر گذار باشد؟!.
5- کسانی که اصل دعای عاشورا ساخته و جعل کرده اند سنت سیئه ای را بنیان گذاشته اند، که گناه هر کسی که تا قیامت آنرا بخواند برای جعل کنندۀ آن نیز همان گناه نوشته خواهد شد! و همچنین کسانی که این خاطره دروغ را ساخته و خواندن آنرا مطابق ادعای خودشان واجب کرده اند! و نیز هرکسی که تا قیامت آنرا بخواند و بوسیله الفاظ پر از لعن و نفرین آن کینه و نفرت اولیاء و دوستان خدا در دلش بنشیند گناهش برای این دروغسازان نیز نوشته می شود.
زیرا پیامبر گرامی صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند (من سن فی الإسلام سنة سیئة فعلیه وزرها و وزر من عمل بها إلی یوم القیامة) هر کس در اسلام سنت بدی را بنیان بگذارد گناه او و گناه هر کسی که به آن عمل کند در نامه اعمالش تا روز قیامت نوشته می شود.

خاطره دوم: «ناگفته ای از آیت الله حق شناس در مکه» (تابنک کد خبر 74868 تاریخ 6 آذر 1388) این دروغ به فقیه عارف! حضرت آیت الله حاج میرزا عبدالکریم حق شناس نسبت داده شده جالب است که نقل کننده خاطره اسم خودش را اینگونه معرفی کرده (آقای و. ل! چرا؟! این خاطره مفهوم خطرناکی را نهادینه می کند چیزی که متأسفانه جامعه تشیع به اشکال مختلف و عناوین گوناگون سعی در نهادینه کردن آن دارد.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: (أ من یجیب المضطر إذا دعاه و یکشف السوء أ إله مع الله) آیا کیست آنکه دعای مضطر بیچاره و درمانده را اجابت کند وقتی که او را بخواند و مصیبت را از او دور گرداند آیا خدا و اله دیگری با الله متعال هست؟ این معنی و مفهوم روشن آیه کریمه را که از صفات مختص الله متعال است از صفات امام زمان قرار داده اند! به مناسبت های مختلف به طور صریح و آشکار و علنی این صفت مخصوص خدا را نه به یک دوست و ولی خدا که به یک موهوم نسبت می دهند که هیچ وجود خارجی ندارد.

در این داستان هم ملاحظه می کنید که محور کل موضوع این است که هرکس در هرجا به مشکلی بر بخورد عوض الله متعال و خداوند ذوالجلال که حلال همه مشکلات است به امام زمان متوسل شود؟!.

شگفت انگیز است که مشرکان مکه گرچه بتهای فراوانی داشتند اما هنگام اضطرار و گیر واقعی در هر گونه مشکل و چالش به الله متعال مراجعه می کردند و تنها از او کمک می خواستند (و إذا غشیهم موج کالظلل دعووا الله مخلصین له الدین، فلما نجاهم إلی البر إذا هم یشرکون) و هرگاه موجی بزرگ همانند ابرها آنان را فرا گیرد و تهدید کند خداوند را در حالی از روی اخلاص می خوانند که تمام دعا و عبادتشان را فقط برای او انجام می هند اما همینکه نجات یافتند و به خشکی رسیدند ناگاه می بینی که مجددا به خداوند شریک می آورند!».

متأسفانه امروز کسانی که مدعی اسلام ناب و پیروی از اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم هستند از مشرکان مکه هم بدتر عمل می کنند و نمره کمتری در توحید دارند!!.

این همان سر و رمز و سببی است که آقایان بر اساس آن هر موحد و مسلمان توحیدی اعم از شیعه و سنی را وهابی می نامند!.

با الفاظ ساده و خلاصه اینکه هر کس صفات اختصاصی خداوند متعال و الله ذوالجلال و خالق و حلال همه مشکلات را به بندگان عاجز و مخلوق ناتوانش بدهد مسلمان ناب است اگر به یک موهوم و معمای زاییده وهم و خیال که اسمش را امام زمان گذاشته اند این صفات خدایی را بدهد مسلمان واقعی و عاشق اهل بیت و شیعه علی و ولایتی است!!.

اما اگر کسی گفت صفات خدا مال خود خداست و بندگان خدا ارزش و جایگاهشان به اندازه ترس از پروردگار شان است بلافاصله مارک و برچسپ وهابیت خواهد خورد چه شیعه باشد و چه سنی!.

خلاصه خاطره دومی که نقل شد از زبان فقیه عارف! حضرت آیت الله حاج میرزا عبدالکریم حق شناس! همین بود که (به ادعای ناقل خاطره) ایشان پس از بیان این خاطره می فرمودند!: هر شخص در هر خطری در هر مکانی که باشد به حضرت بقیة الله متوسل شود خود حضرت تشریف می آورند…!!!.

تلبیس و مغلطه و خلط مبحث را ملاحظه کنید که کمک خواستن مستقیم از بقیة الله موهوم را توسل می نامند!!! توسل یعنی وسیله جستن که حتی شکل بدعی آن هم این نیست این کار حضرت فقیه عارف آیة الله حق شناس اسمش کمک خواستن از غیر خداست که در سوره فاتحه خداوند به ما آموخته که تنها از او کمک بخواهیم إیاک نعبد و إیاک نستعین!.

Advertisements

یک پاسخ to “دو خاطرۀ شاخدار! از زبان دو آیت الله!”

 1. زهرا Says:

  سلام دوست عزيز ، خانه از پاي بست ويران است، چند توصيه براي شما دارم 1- تقويت اعتقادي در باب توحيد چون اگر كسي اعتقاد به وجود خداوند متعال داشته باشد اين را مي داند كه خداوند متعال هرگز،هرگز زمين را از وجود حجت خود خالي نمي گذارد« نريد أن نمن علي الذين استضعفوا في الارض و نجعلهم أئمه و نجعلهم الوارثين/سوره قصص آيه 5». 2- تحقيق و پژوش كامل و بدون غرض در مورد مهدويت « بهذا مثلاً يضل به كثيراً و يهدي به كثيراً و ما يضلّ به إلاّ الفاسقين/سوره بقره آيه 26


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

 • مجموعه تالیفات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات استاد

  مجموعه کتب ترجمه شده توسط استاد در یک فایل

  مجموعه ترجمه های استاد

  مجموعه مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه مقالات استاد

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات استاد در یک فایل

  مجموعه تالیفات و ترجمه ها و مقالات

 • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: